Останні публікації в ЗМI про Миколу Удянського

Програмістам в Україні запропонували резервацію замість релокації

Неподалік від Харкова створять селище, щоб утримувати світила айтішної науки в одній локації.

Економіка країни потихеньку зростає, однак відтік мізків за кордон це не зупиняє. На боротьбі з цим процесом і вирішив заробити фаундер компанії, що займається блокчейн-розробкою – Микола Удянський.

За його словами, під Харковом буде створена «нова екосистема для комфортного проживання і роботи вихідців з IT-сфери та їх сімей». Звісно, прямо назвати таке місце резервацією Удянський посоромився, але тут же застосував не менш кумедний термін − «силіконове село»:

... я зі своїм другом і партнером вирішив створити «силіконове село», яке дасть ідеальні умови для життя, роботи і розвитку сімей з IT-фахівцями.

Щоб піймати айтішників на гачок, брокер-блокчейнер використовував класичну для нашої країни наживку – легенду про IT-нації, яку потрібно терміново рятувати, а також безвідсоткову розстрочку до 5 років. І собі за мету проголосив прагнення зберегти спеців, яких втрачає країна, а не бажання заробити на технарях, які сидять на високих зарплатах.
Майбутня Мекка українського IT отримала назву EVO country club, а розташована вона буде на березі В’ялівського водосховища. Айтішників заманюють інфраструктурою у вигляді кортів, спортивних залів, басейнів і коворкінгу, полями для гри в футбол та волейбол. Ну і куди без головної фішки заможного стану – значка «еко», адже у місцевих аборигенів буде екологічно чисте середовище і навіть власний пляж.

Удянський при цьому не став скупитися і порадив іншим діячам облаштовувати подібні села по всій Україні. Також він без зайвої скромності заявив, що в своєму поселенні буде «вирощувати» фахівців світового рівня.

Втім, з огляду на ситуацію, яка склалася в цій Кремнієвій долині, прагнення підняти бабла на айтішному хайпі можна вважати цілком обґрунтованим. Адже там ситуація вже дійшла до ручки, і в регіоні закріпився кастовий феодалізм.

США за традицією значно випередили нас в тому числі і в цьому напрямку, але майбутнє виявилося не таким вже й сонячним, причому для самих айтішників. Рулить процесом там каста купців, адже вони вчасно скинулися і викупили/побудували нерухомість для технарів, які масово кинулися в нову резервацію. У результаті житло там вдалося придбати одиницям, решта ж або живуть від зарплати до зарплати, або ж і зовсім ночують в автомобілях.

Так що, ставши місцевим князьком, цілком можна забезпечити собі безбідне життя. Ось тільки залишається відкритим питання – як відреагує збідніле населення країни на відверте виділення касти, яка вирішила влаштувати собі бенкет під час чуми.